5 maja 2012

Masakra pogodowa

Wczoraj było tak pięknie ....
Ktoś przekręcił przełącznik z ON na OFF i wyłączył ogrzewanie. Zrobiło się chłodniej. Nareszcie!!!
Ale może zacznę od początku ...
Od kilku dni świeci słońce, jest piękna pogoda i to jest jak najbardziej ok. Na to absolutnie nie zamierzam narzekać i składać reklamacji. Powiedziałabym nawet, że bardzo mnie to cieszy.
Więc o co chodzi ?
Chodzi o temperaturę! Prawie czterdzieści stopni w słońcu na początku maja? Dzień wcześniej było zaledwie dwanaście. Chyba jakiś szalony naukowiec dorwał się do urządzenia sterującego temperaturą ... 
Miłośnicy słońca, gorąca i opalania pomyślą pewnie, że jestem stuknięta. Kto przy zdrowych zmysłach narzeka na takie rarytasy?
Tylko, że nie każdy dobrze znosi takie przeskoki temperatur.Zdrowy człowiek może mieć z tym problem, a co dopiero taki, który ma problemy zdrowotne. Gdy temperatura wzrasta stopniowo, mój organizm ma czas, żeby się przygotować do gorąca i wtedy daję radę, jakoś je znoszę, przy takim szaleństwie, jakie mamy ostatnio po prostu zdycham. 
Dlatego właśnie na początki napisałam, że wczoraj było tak pięknie ... deszczyk, chłodek ... a dzisiaj znowu masakra - trzydzieści siedem stopni w słońcu ... idę paść. 
Niech ktoś znowu wyłączy ogrzewanie ! 

4 komentarze:

 1. Ja jestem zadowolona, na mnie tylko niże usypiająco działają i, niczym barometr, deszcz wyczuwam. :-)) A upał jest bomba! Na wózku go nie czuję:-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. matko i córko - upały jej nie szkodzą, piecze, na siłownię codziennie goni, rymuje - kobieta ze stali ;)

   Usuń
  2. zielonaosika9 maja 2012 10:54

   A u mnie od niedzieli zimno na dworze...trzeba przepalać w centralnym, bo nieprzyjemnie w domu..(..:)

   Usuń
  3. u mnie też tak było, ale od wczoraj znów gorąco - czyli szaleństwo pogodowe nadal trwa

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...